Grałem w zespole Reportaż w latach 1983-1985 (instrumenty – pianino Calisia, klawiatura Fazmi oraz mini Casio VL1, trąbka Polmuz, śpiew, przedmioty)
Reportaż powstał w roku 1982 w Poznańskim Liceum Sztuk Plastycznych jako trio w składzie Andrzej Karpiński, Piotr Łakomy, Marzena Kaczmarek. Rok później do grupy dołączył Jacek Hałas. Autorem tekstów i większości kompozycji był Andrzej Karpiński, a opiekunem grupy Henryk Palczewski.
Niepowtarzalną atmosferę koncertów tworzyła autorska scenografia tworzona przez grupę na każdy koncert, ręcznie malowane przez Andrzeja K. obrazy i wizualne komentarze. Teksty skupiały się na relacjach społecznych i stanowiły ważny element „reporterskiego” przekazu. Muzyka Reportażu została wydana na wielu kasetach i płytach niezależnych wydawnictw, a zespół miał liczne grono fanów, którzy tłumnie przybywali na nieliczne występy zespołu.






